Ramazan Hoş

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Kur'an ışığında hakikate yolculuk

Tut Elimi

UFO Gerçeği

Mutluluk Şarkısı

EGO nedir?

Doğa Meyveleri Parayla Satılır mı ?

Maymunların Atası

Büyü ve sihir sırları

 

ÖLÜM ANINDA YAŞANANLAR

Hz Muhammed son Resul

Reenkarnasyon nedir

Amin demek caiz mi ?

Namazların Rekât Sayıları Kur’an’da Var mı?

Namazların Rekât Sayıları Kur’an’da Var mı?

Tarih 09 Mart 2016, 22:45 Editör Ramazan Hoş

Namazların Rekât Sayıları Kur’an’da Var mı?

Yeni Sayfa 1

Bu paylaşımı yapmamın sebebi bir mümin kardeşimizin Müşrikler için yaptığım paylaşımlar rahatsız etmiş ve bana sordu peki biz Tarikatlar olmasaydık Namazı sizlere kim tarif edecekti evet işte bu güzel kardeşimiz gibi nice Müminleri bu

Şekilde kandırdıklarını anladım tabi ki de her tarikatları içine almak doğru olmaz doğru yolda olan İslam’ı savunan bazı ( İsmailağ cemaati ) var onlarda olmasa işimiz zor

 

Evet, bazı ilahiyatçı yazarlar Namazda rekât sayısı vermektedirler

Sahi sayılan hadis yazarları rekât sayısı için Resulün sünneti diyerek ilave rekat sayıları vermektedirler bazı Mezhep İmamlarına göre sünnet sayısı tutarsız şekilde değişmektedir

 

Peki, bizler namazı kimin için kılıyoruz elbette ki yüce Allah’ımız için kılıyoruz

Belki birileri Kur’an’ı eksik görüyor ola bilir EN'AM Suresi 38. ayette belirtildiği gibi -Biz Kitap’ta hiçbir şeyi eksik bırakmadık.

 

EN'AM Suresi 38. ayet Yeryüzünde gezen her türlü canlı ve (gökte) iki kanadıyla uçan her tür kuş, sizin gibi birer topluluktan başka bir şey değildir. Biz Kitap’ta hiçbir şeyi eksik bırakmadık. Sonunda hepsi Rablerinin huzuruna toplanıp getirilecekler.

 

Evet demek oluyor ki hiçbir varlık Allah adına Kur’an dışı bilgi hüküm sahibi değil ve Kur’an dışı Allah adına hüküm veremez.

 

Şimdi kafanız karışacak evet çünkü atalarımız da böyle namaz kılıyordu diyeceksiniz. Kur’an da yüce Allah’ımızın belirdiği gibi ! ayetleri okumadan geçmeyin yoksa yanlışı doğruyu bir birinden ayıramayız

 

BAKARA Suresi 170. ayet “Allah’ın indirdiğine uyun!” denildiğinde, “Hayır, biz, atalarımızı üzerinde bulduğumuz (yol)a uyarız!” derler. Peki ama, ataları bir şey anlamayan, doğru yolu bulamayan kimseler olsalar da mı (onların yoluna uyacaklar)?

 

MAİDE Suresi 104. ayet Onlara, “Allah’ın indirdiğine (Kur’an’a) ve Resulere’e gelin” denildiğinde onlar, “Babalarımızı üzerinde bulduğumuz din bize yeter” derler. Peki ya babaları bir şey bilmiyor ve doğru yolu bulamamış olsalar da mı?

 

LOKMAN Suresi21 ayet Kendilerine, “Allah’ın indirdiğine uyun” denildiği zaman, “Hayır, biz babalarımızı üzerinde bulduğumuz şeye uyarız” derler. Şeytan, kendilerini cehennem azabına çağırıyor olsa da mı?

 

Evet, Kur’an da rekat sayısı verilmemiştir düşünün yüce Allah’ımız namaz vaktini veriyor da rekat sayısını neden vermiyor Bazıları Kur’an’da rekat sayısı var diyecekler ama yok Kur’an eksiksiz olduğunu biliyoruz aksini iddia edenler Müşriktir.

 

Evet, biliyorum İslam Kur’an ile yaşanmıyor Müşriklerin söylediği sizler yılarca yönetmiş bir çırpıda Kur’an’a yönelmek zor geliyor internete Google ye yazın namaz rekat sayısı kaç evet Müşriklerin hadis kaynaklı bilgilerle beyninizi nasıl uyuşturuyorlar içinde anlayamayacağınız konuyla alakası olmayan cımbızlınmış Kur’an ayetlerini örnek sunuyorlar.

 

Namaz huşu içinde kılınmalı yani yalnızca Allah’ı zikir edip Allah’ın verdiği nimetlere şükür etmeliyiz zikir Allah’ı övmek Allah’ yüceltmektir rekat sayısı ile sürekli ayağa kalkıp tekrar eğilmek sizleri zikirden alıkoymaktan başka işe yaramaz yolculuk anında bile namaz kıla biliyorsak demek oluyor ki süreksi ayağa kalkmak eğilmek doğru değil bir kere Rüku içinde olmamız ve boynumuzu eğerek namaz kılmamız ve kıbleye doğru eğilmemiz en doğru olan namaz şeklidir .

 

Bazı Müşrikler namazı bizler sizlere tarif ediyoruz diyerek Kur’an’ı eksik göstermeye çalışıyorlar şu kadar sünnet şu kadar farz gibi namazı şekillendiriyorlar hayır Kur’an ne diyorsa biz Müslümanlar uymak zorundayız.

 

Evet biliyorum ki kolay değil yüzlerce yıldır Müşriklerin tarif ettiği namaz şeklinden ayrılmak kolay değil şunu bilmek de fayda var her kim Kur’an’ı anlayarak okursa hiçbir Müşrik yoldan çıkaramaz İslam’ın İmanı hocası olmaz okuyun ve İslam adına gördüğünüz her sakallı sarıklıya Kur’an Meali gibi bakıp sorular sormazsınız namaz da rüku bir kere yapılır ve Allah’a huşu içinde zikir eder uzun uzun Allah’ı yüceltir ve şükür edersiniz Kur’an bizlere yani yüce Allah’ımız bu şekilde namazı emir ediyor

 

Nisa, Suresi 101 ayet“Yeryüzünde sefere çıktığınız zaman kâfirlerin sizi gafil avlamalarından korkarsanız namazı kısaltmanızda size bir günah yoktur. Şüphesiz kâfirler sizin apaçık düşmanınızdır.”

 

NİSA Suresi 102. ayet (Rasûlüm, onlara namaz kıldırdığın vakit, içlerinden bir grup seninle namaza dursun; silahlarını da alsınlar. Bunlar secdeye varınca, diğerleri arkalarında beklesinler. Sonra namaz kılmamış olan diğer grup gelip seninle birlikte kılsınlar. Dikkatli olsunlar, silahlarını yanlarına alsınlar. Kâfirler isterler ki, silahlarınızdan ve teçhizatınızdan habersiz olasınız da üstünüze bir çullanışla çullanıversinler. Eğer yağmurdan gelen bir sıkıntı varsa yahut hasta-yaralı iseniz silahlarınızı bırakmanızda sizin için bir sakınca yoktur. Ama tedbirinizi alın, dikkatli olun. Allah, kâfirler için rezil edici bir azap hazırlamıştır.

 

Nisa Suresi, 101 ayet Yeryüzünde adım attığınızda (yolculuğa ya da savaşa çıktığınızda), kafirlerin size bir kötülük yapmalarından korkarsanız, namazı kısaltmanızda sizin için bir sakınca yoktur. Şüphesiz kafirler, sizin apaçık düşmanlarınızdır.

 

ALİ İMRAN Suresi 43. ayet "Ey Meryem, Rabbinin huzurunda saygıyla el bağla. Secdeye kapan ve rükû edenlerle birlikte rükû et."

 

Nisa Suresi, 103 ayet Namazı bitirdiğinizde, Allah'ı ayaktayken, otururken ve yan yatarken zikredin. Artık 'güvenliğe kavuşursanız' namazı dosdoğru kılın. Çünkü namaz, mü'minler üzerinde vakitleri belirlenmiş bir farzdır.

 

Araf Suresi, 170 ayet Kitaba sımsıkı sarılanlar ve namazı dosdoğru kılanlar, şüphesiz Biz salih olanların ecrini kaybetmeyiz.

 

MAİDE Suresi 6. ayet Ey iman edenler! Namaza kalkacağınız zaman yüzlerinizi, dirseklere kadar ellerinizi ve -başlarınıza mesh edip- her iki topuğa kadar da ayaklarınızı yıkayın. Eğer cünüp iseniz, iyice yıkanarak temizlenin. Hasta olursanız veya seferde bulunursanız veya biriniz abdest bozmaktan (def-i hacetten) gelir veya kadınlara dokunur (cinsel ilişkide bulunur) da su bulamazsanız, o zaman temiz bir toprağa yönelin. Onunla yüzlerinizi ve ellerinizi meshedin (Teyemmüm edin). Allah, size herhangi bir güçlük çıkarmak istemez. Fakat O, sizi tertemiz yapmak ve üzerinizdeki nimetini tamamlamak ister ki şükredesiniz.

 

NİSA Suresi 43. ayet Ey iman edenler! Sarhoş iken ne söylediğinizi bilinceye kadar, bir de -yolcu olmanız durumu müstesna- cünüp iken yıkanıncaya kadar namaza yaklaşmayın. Eğer hasta olur veya yolculukta bulunursanız, veyahut biriniz abdest bozmaktan gelince ya da eşlerinizle cinsel ilişkide bulunup, su da bulamazsanız o zaman temiz bir toprağa yönelip, (niyet ederek onunla) yüzlerinizi ve ellerinizi meshedin. Şüphesiz Allah, çok affedicidir, çok bağışlayıcıdır.

 

HUD Suresi 114. ayet (Ey Muhammed!) Gündüzün iki tarafında ve gecenin gündüze yakın vakitlerinde namaz kıl. Çünkü iyilikler kötülükleri giderir. Bu, öğüt alanlar için bir öğüttür.

 

NUR Suresi 58. ayet Ey iman edenler! Yönetiminiz altındakilerle, ergenlik yaşına gelmemiş olanlarınız sizden üç vakitte izin istesinler. Fecir(Sabah) namazından önce, öğle vakti elbisenizi çıkardığınızda, işa(akşam) namazından sonra. çıplak olabileceğiniz üç vakittir bunlar.

 

İSRA Suresi 78. ayet Güneşin sarkmasından, gecenin kararmasına kadar namaz kıl. Fecir(sabah) vakti Kuran’ı, fecir(sabah) vakti Kuran’ına tanık olunur.

 

BAKARA Suresi 238. ayet Namazları koruyun. Ve vusta (orta, en iyi) namazı da.

 

Bakara Suresi, 43 ayet Namazı kılın, zekâtı verin. Rükû edenlerle birlikte siz de rükû edin.

 

İSRA Suresi 110. ayet De ki: "İster Allah diye yakarın, ister Rahman diye yakarın. Hangisiyle yakarırsanız yakarın, en güzel isimler/Esmâül Hüsna O'nundur. Namazında sesini yükseltme, kısma da. İkisi ortası bir yol tut."

 

MU'MİNUN Suresi 2. ayet Onlar namazlarında hûşû içinde olanlardır

 

FATIR Suresi 29. ayet Gerçekten Allah'ın Kitab'ını okuyanlar, namazı dosdoğru kılanlar ve kendilerine rızık olarak verdiklerimizden gizli ve açık infak edenler; kesin olarak zarara uğramayacak bir ticareti umabilirler

 

İşleri: Sureleri 14–15 ayet Arınan ve Rabbinin adını anıp, namaz kılan kimse mutlaka kurtuluşa erer.

 

Kevser Suresi, 2 ayet Şu halde Rabbin için namaz kıl ve kurban kes.

Bu haber 3816 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Genel

Kanserden Nasıl kurtulunur ?

Kanserden Nasıl kurtulunur ? Kanserden Nasıl kurtulunur ?

İslam’da Kadınların Çalışması Caiz mi ?

İslam’da Kadınların Çalışması Caiz mi ? LİNKİ TIKLAYIP İZLEYE BİLİRSİNİZ !!

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

İçimizdeki güç enerji boyutu

Esmer Kız

Unutamam Seni

Burçların Yanılgısı

Sevgi Karşılık Beklemez

KIYAMET ÖNCESİ BEKLENEN HABERCİ

İyi insanlar namaz kılmalı mı?

Namazların Rekât Sayıları

Kur’an kurslarının görevi

Kur’an meali açıklaması

Kur’an, da On dokuz mucizesi

İslam da Kadere İman var mı ?

Müşriklerin gizlediği Kuran ayetleri

Kur’an’da Peygamber ismi geçiyor mu?

Uzaydaki Kara Delik Nedir ?


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi